BLOG

Milí zákazníci, 

rada by som sa s Vami podelila o to, ako správne ošetrovať pokožku Vášho tela. Všetci dobre vieme, že bunky v našej koži sú živé organizmy, ktoré medzi sebou komunikujú na dennej báze. A preto je potrebné pravidelne sa zbavovať odumretých buniek, aby táto komunikácia niekde "neviazla". A naviac, bunky sú ako my ľudia, ak ich nestimulujeme peelingom, či pohybom k správnemu pracovaniu, nastane moment, že zlenivejú, dôsledkom čoho aj skôr a predčasne starneme.

Možno sa teraz pýtate, a čo to znamená pravidelne? Môže to byť aj na dennej báze, ale môže to byť aj na týždennej báze, všetko to závisí od produktu ktorý používate na vypeelingovanie, od Vašej pokožky a hlavne aj od veľkosti a tzv. hrubosti peelingových čiastočiek. 

A preto nám dnes svet kozmetických prípravkov ponúka veľa možností, a je na Vás si nájsť tú, ktorá Vám najviac vyhovuje. V kozmetike poznáme 2 základné druhy telových peelingov:

  • Peelingové sprchovacie gély - vhodné na každý deň
  • Telové peelingy - vhodné na použitie 1 - 2 krát do týždňa

Ja osobne uprednostňujem telový peeling na ktorý si nájdem čas 1 - 2 krát do týždňa. Vždy si urobím malý rituál krásy keď si doprajem peeling, často aj s kúpeľom a potom následne zahalím pokožku svojho tela do telového masla. V zime používam Horúci cukrový peeling  z radu Relax a v lete Soľný peeling na telo s kolekcie Core

Oba tieto produkty milujem, avšak keď mám čas už aj na kúpeľ, vtedy odporúčam Soľný peeling nakoľko ihneď po vypellingovaní sa ponorím do kúpeľa s príjemne teplou vodou a všetky oleje (mandľový, jojobový a kokosový) sa rozplynú na pokožke, zatiaľ čo sa morská soľ rozpustí. 10 minút v takomto kúpeli Vám zaručí krásne prevoňané, jemné, zrelaxované telo a naviac Vaše zmysly sú povzbudené vďaka mnohým esenciálnym olejom akými sú bergamot, pomaranč, grep či ylang yalng či pačuli. 

Ak však patríte k tým, čo majú pre seba menej času, určite odporúčam peelingový sprchovací gél na denné použitie. Výber vône je len na Vás, ponúkame Vám:

Ja osobne zakončím každé sprchovanie Telovým mliekom Biela Ľalia a Damascénska ruža. Je to moja obľúbená vôňa, ktorej by som a už nevedela vzdať.

Už je tu jar a pomaly za ňou príde leto! Neviem sa dočkať, keď už budeme chodiť po ulici len v letných šatách či sukniach. Pripravte svoju pokožku tela už teraz s tou správnou starostlivosťou. Verte mi, raz budete sama sebe vďačná, nakoľko správna starostlivosť od mladého veku Vám zaručí žiarivý vzhľad a spomalíte jej starnutie! :) 

 

Vaša Kristína