BLOG

Môže letné počasie poškodiť vlasy? Môže. Ale je tu 5 rád, ako tomu zabrániť

Leto prináša nielen slnečné dni, pláže a bazény, ale aj výzvy, ako sú intenzívne UV žiarenie, slaná voda a chlór, ktoré môžu vašim vlasom skomplikovať život. Jednoduché postupy a ochranné látky však udržia vaše vlasy zdravé a žiarivé počas celého leta.

„Problém“ menom slnko.

Slnečné lúče síce tešia, ale môžu byť tiež náročné pre vlasy. UV žiarenie môže vlasy vysušiť a zbaviť ich prirodzeného lesku. Je dôležité venovať vlasom osobitnú pozornosť a ochranu, hlavne počas horúcich letných dní.

Slaná voda a chlór – dvojitá výzva!

Kým kúpanie v mori alebo bazéne môže byť osviežujúce, slaná voda a chlór môžu vlasy vysušiť a oslabiť. Aby vaše vlasy zostali silné a zdravé, je kľúčové poskytnúť im dostatok výživy a hydratácie.

Ale nebojte sa, máme pre vás skvelé tipy, ako udržať vaše vlasy zdravé a krásne celé leto.

  Dbajte na prirodzenú ochranu a minimálnu chémiu

   Zabudnite na škodlivé chemikálie so zložitými názvami ako SLS, parabény, a PEG, ktoré sušia vlasovú pokožku a vlasy samotné. Vyhľadávajte také produkty, ktoré sú bez týchto škodlivých látok a ponúkajú zdravú alternatívu plnú esenciálnych olejov. Zdôraznime napríklad mätový alebo rozmarínový olej, ktoré sú známe svojimi výživnými a hydratačnými vlastnosťami.

   V lete je taktiež dôležité chrániť vlasy pred slnkom aj fyzicky. Klobúky a šatky nie sú len skvelým módnym doplnkom, ale aj praktickou ochranou pre vaše vlasy pred slnečnými lúčmi.

    Obmedzte tepelný styling

     Teplé letné počasie a tepelný styling môžu vaše vlasy veľmi zaťažiť. Dajte svojim vlasom pauzu.

     Stavte radšej na voľné vrkoče, drdoly alebo ľahké plážové vlny, ktoré nevyžadujú použitie kulmy, fénu alebo žehličky.

      Intenzívne hydratujte

       Hydratácia je kľúčová, obzvlášť počas letných mesiacov. Šampóny a kondicionéry bohaté na prírodné zložky vlasy hlboko hydratujú a revitalizujú, platí to aj pre suché a poškodené vlasy.

       Prírodné zložky skvelo fungujú aj na suchú pokožku hlavy, pretože ponechajú prirodzenú olejnatosť vlasov, a zároveň ich zbavia chemikálií.

        Pravidelne používajte kondicionér a masku na vlasy

         Nepodceňujte význam kondicionéru a hĺbkových masiek pre zdravie vašich vlasov, obzvlášť v letných mesiacoch.

         Aplikujte kondicionér aspoň raz alebo dvakrát týždenne, s dôrazom na končeky a dĺžky vlasov. Nechajte produkt dostatočne dlho pôsobiť na hlbokú hydratáciu.

         Chcete aj konkrétne tipy? Skúste napríklad kondicionéry Bodhi s príjemnými vôňami ako Mango, Frangipani a Rozmarín s mätou obsahujúce 100% prírodné esenciálne oleje. Produkty Bodhi poskytujú vlasom dôležité živiny a neobsahujú škodlivé látky, čím zabezpečujú zdravie a lesk vlasov. Navyše, kondicionéry plnia aj funkciu vlasových masiek, čo šetrí čas, peňaženku a zjednodušuje vašu rutinu starostlivosti o vlasy.

          Stále platí - zdravá strava a dostatočný pitný režim

           Vaše vlasy odrážajú váš celkový zdravotný stav. Zdravá strava bohatá na vitamíny a minerály, spolu s dostatočným príjmom vody, posilní zdravie vašich vlasov zvnútra. Produkty obohatené o vitamíny ako je vitamín E a minerály ako zinok a horčík, ju dokonalo doplnia.

           Pamätajte, že kľúčom je konzistencia a používanie kvalitných produktov.

           Ak chcete zaujímavé tipy na prírodné produkty, ktoré pomôžu vašim vlasom počas leta, navštívte VH Cosmetics a pozrite si napríklad ponuku produktov Bodhi, ktoré vám pomôžu prežiť leto so štýlom a zdravými vlasmi.